Svatební agentura Světlany Uldrichové
Svatební agentura
Světlany Uldrichové

Luxusní svatba v královském stylu na Pražském hradě, Lobkowiczký palác

Cathrine and Donovan, americký pár z Texasu a který nikdy nenavštívil Českou republiku a Prahu, nás kontaktoval 18 měsíců před svatbou. Po úvadním online hovoru jsme si plácli a začli s plánováním svatby. Jejich sen byl mít pohádkouvou svatbu a tak jejich volba padla na Pražský hrad, Lobkowiczký palác, který je pro královskou svatbu jak stvořený. Stěžejní pro naši spolupráci byla absolutní důvěra, jelikož Prahu nemohli předem navštívit, dali tedy na naše doporučení a mohli jsme se pustit do práce.

Brzy po zasnoubení jsme se s manželem rozhodli pro zahraniční svatbu v Praze. Strávili jsme průzkumem Pražských svatebních agentur a prohlíželi jsme si jejich online portfolia a bylo zcela jasné, že existuje pouze jedna svatební koordinátorka, se kterou chceme spolupracovat – Světlana! Měli jsme úvodní telefonát se zoomem a okamžitě jsme věděli, že máme vybráno. Světlana byla velmi profesionální, přátelská a organizovaná. Konstatovali jsme, že Světlana je ve svém oboru skutečným odborníkem a velice nás potěšilo, že plánujeme naši svatbu s někým, kdo se stal zároveň blízkým přítelem. Měli jsme vizi, jakou svatbu chceme, a Světlana pro nás vytvořila ten nejúžasnější moodboard a vizi dotáhla do posledního detailu. Kromě samotného svatebního dne jsme pro naše hosty pořádaly další dvě akce – oběd v tradiční pivnici a plavbu po řece. Po 19 měsících plánování konečně nastal čas vyrazit do Prahy a vzít se! Více zde

S Catherine a Donovanem jsme ušli dlouhou cestu. Celou dobu nám plně důvěřovali a přípravy, které probíhaly online, jsme si neskutečně užívali. Svatební lokalitu viděli osobně vlastně až pár dní před svatbou, kdy i zároveň přicestovali poprvé do České republiky. Udělali jsme vše pro to, abychom jejich důvěru nezklamali a naplnili jejich očekávání. Máme nesmírnou radost z krásného přátelství, které mezi námi vzniklo a doufáme, že se brzy setkáme.

Svatební den byl v sobotu. Obřad se konal v Ledeburské zahradě pod Pražským hradem. Všichni hosté dostali uvítací koktejl a nemohli se dočkat svatebního obřadu. Byl deštivý den, ale Catherine měla velké štěstí, když po jejím příjezdu přestalo pršet. Obřad byl plný květin, v růžově pastelových a zlatých tónech. Příchod hostů i samotný svatební dobřad doprovázel smyčcový kvartet, který hrál jak světovou hudbu, tak i klasiku. Hudbu na obřad si klienti vybrali předem, jak hudebníci, tak i oddávající byli profesionálně ozvučeni, což umocnilo nesmírně dojemnou atmosféru.

Nevěsta, družičky i ženich se svojí partou se připravovali v lucxusních Airbnb apartmánech v centru Prahy, což byl fantastický nápad, protože jsou apartmány prostorné a vejde se sem hosně hostů. Objednali jsme jim skvělé jednohubky, prosecco a nealko nápoje a všichni si přípravy neskutečně užívali, panovala tu domácká, nenucená atmosféra.

K příchodu hostů do Ledeburské zahrady hrál skvělý smyčcový kvartet. Trochu jsme bojovali s deštěm, který začal těsně s příchodem hostů. Nakonec jsme trošku improvizovali, hosté se ukryli v galerii, počkali jsme až přestane pršet a nevěsta si tak mohla užít svůj příchod po nádherném barokním schodišti. Obřad se zpozdil jen o půlhodinku, což jsme brzy dohnali.

Jedna z palácových zahrad pod Pražským hradem, Ledebusrká zahrada, je nově zrekonstruovaná, zajímavostí je bohatě zdobený parter a nádherné barokní schodiště, po kterém si něvěsta užije spektakulární příchod.

A zde přichází nevěsta s tatínkem, na svatební obřad v Ledeburské zahradě, která je jedno z nejkrásnějších svatebních míst v Praze. Tento moment byl jedním z nejdojemnějších, ani jedno oko nezůstalo suché. K příchodu hrála nádherná hudba a všichni byli očarováni krásou něvěsty.

Po obřadu jsme se s hosty přesunuli do Lobkowického paláce. Vždy je pro nás důležité, aby se hosté cítili komfortně. Tudíž i přes krátkou vzdálenost, jsme objednali minibusy, které hosty odvezly na Pražský hrad a tím se vyhnuli šplhání do strmého kopce.

Set luxusních svatebních tiskovin se sestával ze dvou částí. Save the date s ruční ilustrací Pražského hradu a dokonalé svatební oznámení se zlatou ražbou a ornamentem, který se inspiroval freskou v Lobkowiczkém paláci. Vždy dbáme na to, aby bylo vše se vším propojené a navzájem ladilo., což se u tohoto setu neskutečně povedlo.

Po obřadu se všichni hosté přesunuli do Lobkowiczkého paláce, kde je čekala okázalá svatební hostina a párty. Novomanželé, družičky, družba a rodina zůstali ještě na zahradě, aby si pořídili krásné portréty v romantickém prostředí. Během té doby si hosté v paláci užívali míchané drinky a koktejly. A hlavně přenádherný výhled na Prahu, troufám si tvrdit, že jeden z nejhezčích.

Když novomanželé dorazili do Lobkowiczského paláce, začala hostina. V honosné Císařském sále, kde probíhala, byly umístěny stoly s kruhovým a obdélníkovým tvarem, na kterých dominovaly vysoké svícny s květinami v pastelových barvách, jako na obřadu. Hlavní stůl pro novomanžely měl výrazný lesklý zlatý ubrus, ostatní byly béžové. Klubové zlaté talíře vkusně ladily se zlatými židlemi. Nejprve jsme usadili hosty a jako poslední dorazili novomanželé, které jsme přivítali obrovským potleskem a tancem.

Praha je jedno z nejkrásnějších měst na světě a Lobkowiczký palác patří k jejícm klenotům. Je to jediný soukromý palác v komplexu Pražského hradu, který si lze soukromě pronajmout. Máte tak jedinečnou příležitost mít svatbu an Pražském hradě, sídle prezidenta. Myslím, že jinde na světě taková jedineečná možnost není. Je to unikátní prostor, z jedním nekrásnějších výhledů na Prahu.

Před podáním prvního chodu svatební hostiny, nastal čas na první tanec novomanželského páru. Následně provedl tanečním parketem nevěstu její otec a s nimi společně tančili ženich se svou matkou. Catherine měla pompézní princeznovské šaty a nádherný styling, Donovan zvolil klasický smoking. Jejich první tanec byl okouzlující, všichni byli ohromeni. Poté začaly proslovy a následovala večeře, an které se hosté neskutečně pochutnali. Jídlo bylo opravdu fantastické.

Po večeři se konalo očekávané krájení pětipatrového dortu, malého uměleckého díla od nejlepší cukrářky v Praze. Dort měl 3 různé příchutě a hosté si mohli vybrat podle své chuti, nebo ochutnat více příchutí. Samozřejmě nechyběl ani sladký bar s makronkovou věží a dalšími delikatesami. Když skončila hostina hosté se přesunuli z recepce do salonku a terasy. Salonek se zlatými královskými pohovkami opět doplňovala bohatá květinová výzdoba.

Po večeři jsme přesunuli hosty na párty, které se konaly v propojených saloncích, na v protilehlé části budovy, které jsme zařídili luxusním nábytkem a dvěma stylovými bary, kde se podávaly sofostikované míchané drinky. Musím říct, že zde bylo celý večer plno a vypily se stovky koktejlů.

A byla to divoká párty. Objednali jsme svítící taneční parket, kde se tančilo až do rána. Hosté si to neskutečně užívali, zároveň si mohli vypít drink na terase s nádherným výhledem na Prahu. V noci nechyběly miniburgery, abychom jim nabídli pokrm, který je jim blízký. Aby se hosté cítili opečováváni, po skončení párty jsme je rozvezli do hotelů a nevěsta a ženich odjeli na líbánky na Sicílii.

Ještě pár slov k předsvatebním aktivitám. Nevěsta a ženich dorazili týden před svatebním dnem a s nimi i hosté. Pro tento krásný a milující pár jsme připravili program plný zážitků, aby za ten krátký čas, strávený v Praze, aspoň trochu nasáli její atmosféru. Začali jsme ochutnávkou české kuchyně v místní hospůdce Červený Jelen, kde hosté poobědvali a naučili se správně čepovat pivo. Druhý den se hosté plavili na exkluzivní lodi po Vltavě. Na lodi pro ně bylo připraveno bohaté občerstvení s nápoji a náš fantastický DJ je pořádně roztancoval. V pátek měla rodina zkušební večeři v restauraci Kampa park

Hosty jsme přivítali v opravdu velkém stylu. Zorganizovali jsme uvítací párty na lodi, pluli jsme po Vltavě 3 hodiny. Hosté si pochutnávali na skvělém jídle, pití a tančili pod Karlovým mostem. Všichni přišli krásně oblečení, dámy v nádherných šatech a pánové v oblecích, což dodalo celé akci skvělý šmrnc.

Welcome párty na Vltavě je skvělý nápad jak přivítat hosty ze zahraničí a vtáhnou je do magické atmosféry Prahy. Zároveň jsme je naladili na svatební den, na který se nedočkavě těšili. Párty trvala 3 hodiny, což bylo tak akorát, aby se skvěle pobavili, ale zároveň jsme nezastínili svatební den.

Svatební agentura: Boutique Weddings, Foto: Katka Koncal, Video: Marek Horava, Lokalita: Lobkowitz palace

Zorganizuji i vaši svatbu

Chcete mít také dokonale zorganizovanou svatbu na světové úrovni? Tak, aby vy a vaši hosté vzpomínali na svatbu? Kontaktujte mě a probereme detaily vaší svatby u šálku dobré kávy.

Koncept "5 senses wedding"

Zhlédněte si video o konceptu "5 Senses Wedding"

Mohlo by vás zajímat

20231202_HK_web-505
Naše svatby

Pohádková vánoční svatba na Pražském hradě

Velkolepá svatba motocyklového závodníka Karla a modelky Hanky a jejich dvojčátek an Pražském hradě,...
Svatlana+Jan-106
Naše svatby

Opulentní malá svatba v Lobkowiczkém paláci

Set svatebních oznámení ve zlatém provedení na ručním papíře, s kaligrafickým fontem a zlatou...
20230922_2.DEN_web-493
Naše svatby

Česká svatba Barči a Ládi v Itálii

Již dlouho jsem si přála zorganizovat svou první českou svatbu v zahraničí. Když mi...
20231202_HK_web-505
Naše svatby

Pohádková vánoční svatba na Pražském hradě

Velkolepá svatba motocyklového závodníka Karla a modelky Hanky a jejich dvojčátek an Pražském hradě,...
Svatlana+Jan-106
Naše svatby

Opulentní malá svatba v Lobkowiczkém paláci

Set svatebních oznámení ve zlatém provedení na ručním papíře, s kaligrafickým fontem a zlatou...
20230922_2.DEN_web-493
Naše svatby

Česká svatba Barči a Ládi v Itálii

Již dlouho jsem si přála zorganizovat svou první českou svatbu v zahraničí. Když mi...
20230821_Prazsky-hrad-12
Inspirace

Nejkrásnější svatby od Boutique weddings v Praze a okolí.

Organizaci svateb se věnujeme již 17tou svatební sezónu a zorganizovali jsme jich více než...

Máte dotaz?

Napište mi a ráda vám zodpovím veškeré otázky.

Máte dotaz?

Napište mi a ráda vám zodpovím veškeré otázky.