Svatební agentura Světlany Uldrichové
Svatební agentura
Světlany Uldrichové

Česká svatba Barči a Ládi v Itálii

Již dlouho jsem si přála zorganizovat svou první českou svatbu v zahraničí. Když mi Barča letos v lednu zavolala, že si Láďou přejí svatbu v Itálii, neváhala jsem ani minutu. Slovo dalo slovo a pustili jsme se do práce. A té bylo před námi opravdu více než dost, protože plánování v cizině je přeci jen o dost náročnější, jak kvůli jazykové bariéře, tak i kvůli rozdílné mentalitě. Nakonec jsme vše zvládli na jedničku, svatba měla fenomenální úspěch a hosté odjížděli nadšeni. Vlastně to byla jedna z nejlepších svateb, co jsem kdy zorganizovala. Pojďme nejprve mrknout, co na to i dva.

My a Světlana od Báječné svatby k Boutique weddings….Asi bych začala tím nejhlavnějším a to je, že jsme PŘÁTELÉ!!!!! Spojuje nás hluboký příběh a cesta, která měla prostě hodně dramat, emocí , zvratů a v neposlední řadě pohádkový konec 🙂 Všechny naše tři osudové příběhy, nás spojily naše tři svatby…

První byla moje, druhá Ládíka a třetí naše společná…a tím se uzavřel kruh napořád 🙂 Ano, Světluš nám organizovala  jak moji a Láďovu první, tak naší společnou svatbu.Všechny byly báječné, tak jak jsem Světlanu znala, jako báječnou svatbu.(to byl dřívější název její agentury)  Ale naše společná  byla ve všech ohledech výjimečná.Ale jak letá běží, tak jsme se každý někam posunul… Naše všechny tři cesty šly jaksi jiným směrem….

Z Báječné Svatby se stal Boutique weddings a z nás pár. Ano, jak jistě chápete nebo vám už dochází….My jsme se rozhodli jít společným životem a nikdo jiný nás opravdu nenapadl.!!! Už protože nás velmi dobře zná, obou nám dělala svatbu a hlavně proto, že nikdo lepší tu prostě není.

Já i Ládík jsme opravdu velcí perfekcionisti a Světlana taktéž. Máme rádi podobný styl a umíme se na sebe na cítit. To je asi ten nejlepší způsob, jak nás popsat.  Protože každý člověk je jiný a každý má jiné představy o své pohádkové svatbě.Oba sis Láďou vážíme velkých žen a těch co se nebojí v tomto nelehkém světě bojovat. Proto je ona pro nás velkou inspirací. Co v životě dokázala a co nám vlastně splnila. Bylo to prostě někde ve hvězdách napsáno….:-)

Světluš, teď mě tečou slzy po tváři, ale to co si pro nás dokázala vytvořit a jakou snovou svatbu si dokázala někde z toho osudu napsanou přenést do reality, je pro nás to největší požehnaní a dar. Nic krásnější emotivnějšího jsme nikdo nikdy nezažil a vím jistě, nezažijeme.Vím, jaká to pro tebe musela být jízda, jak nelehký úkol to byl. Opět se potvrdilo, že si člověk na správném místě a ještě víc.

Pro nás si už rodina a přítel, který m a místo v našich srdcích a to po všech stránkách. Nikdy na tuto jízdu životem ( i s tebou ) a cestou Italii nevzpomeneme. Náš nelehký životní příběh, se díky tomu opravdu stal krásnou tečkou na konci této kapitoly a my doufáme, že ta další část našich kroků bude v duchu, jaká byla naše svatba.

Místo, kde se svatba měla konat leží na jihu Itálie. Riva del Sol beach resort vlastní jejich kamarád a zároveň je zde vážou společně prožité chvíle, tudíž volba byla jasná. Resort má krásnou privátní pláž, nabízí ubytování ve stylových chatkách. Hostům jsme zajistili jak ubytování, tak i letenky, což bylo samo o sobě organizačně dost náročné.

S menší skupinkou nejbližších svatebčanů jsme dorazili v úterý, ale většina hostů přiletěla v pátek odpoledne. Po hodinové cestě z letiště jsme je v resortu přivítali občerstvením a dostali dárek od nevěsty a ženicha, o kterém napíšu později. Samozřejmě vyhrávala svatební hymna, píseň Bella Ciao, která nás provázala všemi důležitými svatebními milníky.

První svatební den WELCOME PARTY

Welcome party se konala v restauraci Torah, která je součástí resortu. Party se odehrála v neformálním duchu, aby se hosté po cestě uvolnili a seznámili. Vytvořili jsme několik food stations s italskými specialitami jako jsou burrata, pizza, těstoviny, mini dezerty, ale nechyběl ani kokosový koutek a sushi. Manu Kreative pro nás vyrobila originální uvítací tabuli a Fotografka Petra Jelínková připravila nádherné portrétní fotografie, které nás provázeli celou svatbou.

Jídla bylo k dispozici opravdu velké množství a bylo z čeho vybírat. Nechyběly ani kokosy a skvělé drinky. Burrata se vyráběla přímo na místě a byla opravdu lahodná. Samozřejmě nešlo neochutnat skvělou domácí pizzu a gnocci.

Snoubenci přišli jako poslední a čekalo je dojemné a vřelé přivítání od hostů. Dress code pro welcome party byl extravagant boho, takže bylo k vidění spoustu zajímavých modelů. Na přivítanou hrál saxofonista a všechny hned parádně rozparádil.

Láďa splnil Barčino největší přání a podařilo se mu získat DJ JOC Havanna, který je bezpochyby jeden z nejlepších DJ, co jsem kdy na svatbě měla. Vytvořil neskutečnou atmosféru a rozjel párty na plné obrátky. Přijel za námi až z Kuby a po celou dobu vytvářel neskutečnou atmosféru.

Na párty jsme objednali tématická vystoupení, která skvěle dotvořila koncept a náladu. Párty pokračovala na pláži až do ranních hodin a všichni se skvěle bavili. Byl to parádní začátek 3 denní oslavy a podařilo se nám navodit úžasnou atmosféru, která následující dny gradovala.

S Barčou i Láďou se známe spoustu let. Jsme dobří přátelé a zajímavostí je, že jsem jim organizovala oběma jejich první svatbu. Zkrátka, některé věci prostě nevymyslíš.

Druhý svatební den. OBŘAD, HOSTINA a PÁRTY

Druhý svatební den proběhla samotná svatba. Dopoledne byl pro hosty připraven brunch a zároveň se začaly chystat družičky a s nevěstou. Pro tuto svatbu jsem vytvořila nádherný designový koncept, jehož grafickou část zpracovala Manu kreative. Vlastně jsem se trefila do vkusu Barči na první dobrou, protože ji dobře znám. Je neskutečně stylová. Má svůj vlastní, originální boho styl, který jsme promítli do svatebního designu a vznikl tak koncept, který přesně odráží její a Láďův životní styl a atmosféru resortu. Hostům jsme zároveň doporučili elegantní dress code v barvách západu slunce, tudíž Boho Elegant.

SUNSET BEACH BOHO WEDDING

Set svatebních pozvánek obsahoval několik kartiček. Oznámení, Dress code, RSVP a program. Vše bylo sladěno do mořské tématiky. Originálním prvkem bylo logo s iniciály a motivem velryby, která je v jejich životě spojená s nádherným zážitkem. Stylové bylo i barové menu.

K povinnému vybavení nevěsty patří designové botky a kabelka. Zvolila krásný model od Jimmy Choo s perličkami, které skvěle doplnily mořské téma. Vymysleli jsme spoustu roztomilých detailů, jako čísla na stoly, zajímavé welcome cedule, jmenovky s hvězdicí.

Originálně zpracovaná čísla stolů pro 25 metrů dlouhou svatební tabuli, opět s mořskou tematikou.

Soukromá pláž v Rival del sol. Každé ráno si šli hosté zaplavat a pak se vydali na skvělou snídani.

Spoustu malých detailů, které vytvoří dokonalý celek, kde je vše se vším propojeno.

Luxusní prstýnky od Bisaku.

Jeden z mých nejoblíbenějších doplňků, jmenovky s hvězdicemi.

A nyní se dostáváme k nejkrásnějším svatebním doplňkům a sice k dárkům pro hosty. Na výrobě se podíleli 4 firmy. Barčina kamarádky Andrejka, majitelka firmy Anamé navvrhla a vyrobila luxusní plážové tašky, kosmetickou taštičku a pašmínu, na které jsme nechali vyšít ústřední logo svatby s velrybkou. Z farmy, kde se konala závěrečná párty, jsme pořídili domácí pistáciový likér, cibulové chutney a olivový olej. Dále fotografka Péťa vyrobila záložky s logem a portréty Barči a Ládi. A my jsme s Manu Kreative dali dohromady uvítací dopis, program svatby a plánek areálu, visačku na taštičku a speciální pouzdro s hvězdicí.

Dárky byly opravdu luxusní s hosté z nich byli neskutečně nadšeni. Tašky nosili na pláž a pašmína posloužila jako módní doplněk.

Svatební den jsme zahájili kolem 16 té hodiny u bazénu. Hosty přivítaly tanečnice. Pro svatební den jsme nachystali welcome ceduli s velrybkami a speciální ceduli na svatební dary, příspěvek na svatební cestu za gorilami do Rwandy.

Pro hosty jsme připravili zmrzlinový koutek s tradiční kalábrijskou zmrzlinou, v baru se míchali drinky.

Svatební obřad na pláži, přii západu slunce byl neskutečně romantický. Ženicha přivedli jeho děti a ani jedno oko nezůstalo suché. Byl to velice dojemný moment, ale dojetí postupně gradovalo.

O kompletní květinovou výzdobu a dekorace se postaral místní florista Nicola Menniti. Zadání bylo vytvořit plážový bohostyl v barvách západu slunce. Myslím, že výzdoba perfektně ladila s okolním prostředím.

Prstýnky jsme místo do krabičky umístili do velké hvězdice a přisypali trochu písku. Po ženichovi nastoupily družičky s mládenci, které jsme krásně sladili. Šaty pro družičky ušil ateliér Anamé, oblečení pro mládence nevěsta nakoupila v Zaře.

Netradiční fotokoutek. Proutěné srdce, které floristé ozdobili květinami a nápisem better together.

Největším hitem obřadu, ale vlastně i celé svatby byla kubánská pěvecká hvězda Haila, která přijela do resortu půl hodiny před začátkem obřadu. Bylo to krásné překvapení od Ládi pro Barču, protože ta její písně naprosto miluje. Do poslední chvíle nebylo jisté, zde se Haile podaří přijet z Kuby, ale nakonec vše klaplo. Haila jí zazpívala na její příchod píseň Ave Maria a Láďovi speciální píseň, ve které které namluvil text. Barča do poslední chíle nevěděla, že píseň zpívá Haila a nedovedete si představit ty emoce, když to cestou ke svatební bráně zjistila. Všichny nás to upřímně dojalo a její nástup byl neuvěřitelně emotivní.

Družičkám a mládencům to velice slušelo. Z Prahy s námi přiletěla vizážistka Verča, která se neúnavně starala celou dobu o svatebčanky, aby byly krásné a pořád upravené. Nevěstě na každou akci vymýšlela jiný styling.

Svatební obřad byl emotivní, plný slz, lásky, smíchu a krásných emocí. Vztah Barči a Ládi je osudový a upřímně se milují, ikdyž občas je to s nimi pořádná Itálie.

Po obřadu nesměl chybět hod kyticí, kandidátek byl hodně a jsem zvědavá, jestli se dáma, co kytici chytila do roka vdá.

Opravdu veselá svatba, plná úžasných momentů a emocí.

Jeden z krásných detailů. Vzkazy od hostů vyšité na závoji nevěsty včetně jejich loga s velrybkou od Anamé.

Po obřadu jsme se přesunuli na al fresco hostinu. Hosty jsme posadili k 25metrů dlouhé tabuly pod hvězdným nebem, vyzdobené květinami a různými lasturami, hvězdicemia dalšími mořskými dekoracemi. Hosty uvítal svítící nápis Mr. & Mrs, který jsme dovezli až z Česka. Stromy kolem svatební tabule jsme obalili světýlky, která večer vytvořila magickou atmosféru.

Stoly a židle jsme nechali dovézt až ze Sicílie, protože Kalábrii nebyl moc velký výběr. Doplňky zajistil resort, nebo jsme je přivezli z Česka. Škeble a hvězdice jsem objednala přes Amazon, část inventáře nakoupila Manu Kreative v Polsku. Zkrátka dekorace jsme poskládali ze všech možných koutů.

Po setmění vznikla magická atmosféra. Podávaly se dvě varianty menu. Ryba a hovězí. Na svatební hostinu jsme najali slavného šéfkuchaře až z Izraele Aka Lovatu, který menu nadesignoval a osobně uvařil.

Nedílnou součástí svatební hostiny byla skvělá atmosféra, na této momentce slavnostní vstup novomanželů

Před začátkem hostiny proběhlo několik proslovů včetně poděkování novomanželů hostům.

Krájení svatebního dortu s mořskými elementy jsme ozvláštnili ohňovou fontánou.

O první tanec se postarala zpěvačka Haila a zazpívala jejich nejoblíběnější píseň. Následně hosté ještě chvíli tančilia poté se šli převléknout, neboť začínala Marrakech afterparty, na kterou byl předepsaný oriental boho styl.

Marrakesh v afterparty v marockém stanu. Kompletní změna konceptu, stylu a atmosféry.

Marrakesh párty se odehrála v orientálním stylu, včetně pokrmů. Nechyběla shisha, marocký čaj a orientálně laděný program. Hosté se skvěle bavili a tančili pod hvězdným nebem až do rána. K tanci nám hrál náš skvělý kubánský DJ.

Bezkonkurenčně nejlepší DJ Joc Havana všech dob, neskutečný talent, co si sám mixuje hudbu. Extravagantně oblečené dámy se staly ozdobou této netradiční svatební párty.

Třetí svatební den. ODPOLEDNE NA KALÁBRIJSKÉ FARMĚ.

Kalábrijský venkov je neskutečně malebný a našim hostům jsme chtěli zprostředkovat i tento zážitek. Aby si užili nejen moře a pláž, ale i italský venkov, který je neméně romantický.

Připravili jsem pro hosty oběd na farmě, zasazené v nádherné kalábrijské krajině mezi olivovými háji. Na farmě pro nás uvařili tradiční pokrmy, jako jsou pečené vepřové s gratinovanými bramborami, těstoviny a tradiční předkrmy. Také jsme ochutnali domácí víno. O stylové tiskoviny s motivem oliv se opět postarala grafička.

Dres code pro oběd na farmě jsme zvolily Rustic boho. Novomanželé byli jako vždy perfektně sladěni a neskutečně jim to slušelo. Ale i ostatní hosté si dali záležet a celá akce měla neskutečný šmrnc.

Abychom si užili tu pravou italskou atmosféru, objednali jsme hudebníky, kteří hráli tradiční hudbu. Nakonec všechny roztancovali a vytvořili úžasně dojemnou atmosféru.

Celou svatbou nás provázely nádherné portréty od Péti Jelínkové.

Stylové jmenovky s motivem olivovníků, do kterých je farma zasazena. Barevná kombinace květinové výzdoby v barevných odstínech oleandrů, kterou rostou všude kolem.

Byli jsme unešeni nádhernou, snovou krajinou, jako z pohádky. Trošku připomínala Toskánsko.

Nevěsta samozřejmě neponechala náhodě ani outfit na tento event a přišla v opravdu rozkošných šatech, musím říct, že si mi tento styling líbil ze všech nejvíc, neskutečně jí to slušelo.