Svatební agentura Světlany Uldrichové
Svatební agentura
Světlany Uldrichové

Svatba Adély a Colina, zámek Ratměřice

Adélka mě oslovila asi 9 měsíců před svatbou a hned z hlavního setkání bylo jasné, že je to sebevědomá a krásná mladá dáma, která ví co chce. Přála si svatbu v klasickém, nadčasovém stylu, na zámku, s nádhernou květinovou výzdobou a dotaženou do absolutního detailu.
Colin je z Anglie a je to neuvěřitelně vtipný a inteligentní muž s vybraným vystupováním, prostě pravý anglický gentleman. Do příprav příliš nezasahoval, ale měl jasně dané požadavky ohledně kvality jídla, nápojů, servisu a bezchybného průběhu celého dne.

Adélka má vytříbený vkus a přesně ví co jí sluší. Vybrala si designové šaty a neváhala si pro ně doletět až do Barcelony. Vlastně si je nejprve vybrala v Římě a následně si je nechala ušít v Braceloně v Ateliéru Pronovias, což je nejvyšší třída stejnojmenné značky. Šaty se jmenují Rani a jsou z kolekce 2018.

Značka Pronovias samozřejmě patří ke svatební klasice. U nás se hodně půjčují, samozřejmě nižší třída, ale musím říct, že nabídka je velmi omezená a některé typy střihů a modelů nejde půjčit vůbec. Takže pokud chcete šaty, které jiná nevěsta nemá, doporučuji koupi.
Při výběru bot samozřejmě padla volba na svatební klasiku Jimmy Choo, model Lang. I přesto, že mají vysoký podpatek, tak jsou poměrně pohodlné a dá se v nich pár hodin přečkat. Určitě si však pořiďte i pohodlnější botky na později, smysl se trápit v nepohodlných botách celý den.
Prstýnky pořídili v klenotnictví Tiffany. Jak klasické.

Nevěsta zvolila decentní make-up s nápadnou malinovou rtěnkou, která skvěle ladila ke svatební kytici. Přípravy probíhaly ve svatebním apartmá, kde bylo zároveň připraveno i občerstvení. S nevěstou se připravovaly i družičky a maminky, takže atmosféra byla skvělá a dámy se úžasně bavily. Samozřejmě nevěstě pomohly do šatů a dávaly jí velkou podporu.

Svatba se konala na romantickém zámku Ratměřice. Pro nás to byla premiéra. Zámek je na svatby opravdu ideální, má nádherný, udržovaný park, jen je trošku problém s vnitřními prostorami, ale nakonec jsme našli řešení.

Co se týká příprav, nejprve jsme začali s designem svatby. Adélka měla naprosto jasnou představu o tiskovinách. Rozhodli jsme se tedy oslovit tradičního výrobce Bohemia Paper, který vyrábí a navrhuji klasické designy, používá tradiční tiskařské metody a velmi kvalitní papír.

Oznámení bylo navrženo s klasickým, světle šedým fontem raženou technologií letterpress a jména byla ražena ocelotiskem ve zlaté barvě. Obálku jsme oživili vložkou s květinovým motivem. Obálky, jmenovky a čísla stolů byly nadepsány ručně, kaligrafickým písmem. Dále jsme připravili zarámovaný zasedací pořádek a program svatby.

Souběžně s tiskovinami jsme vytvořili celkový designový koncept, který se lehce na konci příprav změnil a to tím, že jsme přidali akcentní malinovou barvu, což myslím, celkovému dojmu velice prospělo.
Nejprve jsme vybrali barvu a tvar svatební kytice, kytice pro družičky, maminky a korsáže pro pány.

Součástí stylingu byly šaty pro družičky, které jsme objednali u firmy Družičkování. Její majitelka Deniska je velice ochotná, přinesla nám vzorkovník látek a několik modelů na zkoušku, která probíhala u nás v kanceláři a náramně jsme si jí s děvčaty užili.
Byl to sice trošku boj vybrat ten správný odstín, ale nakonec se to podařilo a myslím, že pudrově růžový odstín všem skvěle slušel. Na přípravy si dámy pořídily krásné, stylové župánky.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na ženicha jeho mládence, kteří, jak v Anglii bývá dobrým zvykem, sladili své outfity podle ženicha a pořídili si oblek v tmavě modrém odstínu.

Výzdoba obřadu byla svatební brána se zlatými Chiavary židlemi, bílý koberec a stojany s květinovými aranžemi. Elegantní a nadčasová výzdoba.
Zajímavostí bylo, že Colin (letecký inženýr) dokázal přesně vypočítat dopad stínu v čase svatebního obřadu, přestože to ještě ani hodinu před obřadem nevypadalo, seděli nakonec všichni hosté ve stínu, což bylo velice příjemné.
Musím říct, že mě to jako člověka s nulovým technickým nadáním naprosto ohromilo.
Hosté se sešli asi hodinu před obřadem, bylo pro ně připraveno občerstvení, hrála hudba a nálada byla velmi slavnostní. Nemohu nezmínit dámy z Anglie, které oblékly tradiční fascinátory, co jsou kloboučky, které se nosí při slavnostních příležitostech.
Obřad samotný byl velmi dojemný. Nevěstu přivedl tatínek, ani jedno oko nezůstalo suché. K obřadu hrál kvartet a oddávající měl velmi dojemnou řeč.

Po obřadu probíhaly gratulace, špalír a focení. Pro hosty bylo připraveno občerstvení a program s kouzelníkem.
Následně jsme se přesunuli do sálu, kde se konala slavnostní hostina. Původně jsme neměli v úmyslu uspořádat hostině v těchto prostorách, ale nakonec jsme se rozhodli asi den před svatbou, protože na hosty z Anglie by bylo venku příliš horko. Hostinu jsme navrhli v klasické uspořádání. Hlavní stůl a kulaté stoly pro hosty, kam jsme umístili kombinaci vysokých a nízkých aranží. A na trámy zavěsili křišťálové lustry.
Po slavnostním zahájení a proslovech začal servis klasického české svatební menu. K poslechu hrál klavírista.

Po skončení hostiny probíhalo portrétování a my jsme mezitím na terase, kde se konala další zábava, připravily sezení, přesunuli květiny ze sálu, kde se konala hostina a připravili sweetbar. Byla to trošku honička, měli jsme na to jen půl hodiny, ale nakonec se vše skvěle zvládlo.

Po příchodu novomanželů se krájel svatební dort a následoval první tanec, ke kterému nám hrála skvělá kapela April.
Dort a ostatní sladkosti ze sweetbaru byli naprosto famózní. O výrobu se postaralo cake studio Punk rock cake.
Dort měl 4 patra a každé patro mělo jinou texturu a příchuť. Dozdobili jsme jej živými květy.
Největší úspěch měla příchuť „Red velvet“, což je legendární recept ze světoznámého newyorského hotelu Waldorf Astoria .

Poté, co hosté snědli dort, otevřeli jsme taneční parket prvním tancem a začala zábava. Hosté se bavili do pozdních nočních hodin, grilovalo se selátko, ve večerních hodinách se otevřel raut. Prostě jedlo, se pilo, tančilo, přesně jak to má na svatbě být.

Adélko a Coline, moc děkujeme za skvělou spolupráci přejeme hodně štěstí do společného života.

Organizace a koncept: Boutique weddings
Foto: Katka Koncal
Video: Pinarto
Květiny a dekorace: Matflowers
Svatební dort: Punk Rock cakes
Tiskoviny: Bohemia Paper
Lokalita: Zámek Ratměřice
Svatební šaty: Atelier pronovias ,
MUA: Lucie Gibodová
Prsteny: Tiffany
Boty: Jimmy Choo

Líbila se Vám tato svatba?

Zorganizuji i vaši svatbu

Chcete mít také dokonale zorganizovanou svatbu na světové úrovni? Tak, aby vy a vaši hosté vzpomínali na svatbu? Kontaktujte mě a probereme detaily vaší svatby u šálku dobré kávy.

Koncept "5 senses wedding"

Zhlédněte si video o konceptu "5 Senses Wedding"

Mohlo by vás zajímat

20231202_HK_web-505
Naše svatby

Pohádková vánoční svatba na Pražském hradě

Velkolepá svatba motocyklového závodníka Karla a modelky Hanky a jejich dvojčátek an Pražském hradě,...
Svatlana+Jan-106
Naše svatby

Opulentní malá svatba v Lobkowiczkém paláci

Set svatebních oznámení ve zlatém provedení na ručním papíře, s kaligrafickým fontem a zlatou...
20230922_2.DEN_web-493
Naše svatby

Česká svatba Barči a Ládi v Itálii

Již dlouho jsem si přála zorganizovat svou první českou svatbu v zahraničí. Když mi...
20231202_HK_web-505
Naše svatby

Pohádková vánoční svatba na Pražském hradě

Velkolepá svatba motocyklového závodníka Karla a modelky Hanky a jejich dvojčátek an Pražském hradě,...
Svatlana+Jan-106
Naše svatby

Opulentní malá svatba v Lobkowiczkém paláci

Set svatebních oznámení ve zlatém provedení na ručním papíře, s kaligrafickým fontem a zlatou...
20230922_2.DEN_web-493
Naše svatby

Česká svatba Barči a Ládi v Itálii

Již dlouho jsem si přála zorganizovat svou první českou svatbu v zahraničí. Když mi...
20230821_Prazsky-hrad-12
Inspirace

Nejkrásnější svatby od Boutique weddings v Praze a okolí.

Organizaci svateb se věnujeme již 17tou svatební sezónu a zorganizovali jsme jich více než...

Máte dotaz?

Napište mi a ráda vám zodpovím veškeré otázky.

Máte dotaz?

Napište mi a ráda vám zodpovím veškeré otázky.